Adrian Sikora – Trener Symulacji Medycznej

email: adrian.sikora@sum.edu.pl

• Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Psychologii i Pedagogiki.
  • Psycholog, wieloletni Pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Katowicach doświadczony w prowadzeniu grupy o charakterze psychoedukacyjnym, biegły w prowadzeniu szkoleń z zakresu przemocy w rodzinie oraz sposób radzenia sobie z traumami, sytuacjami kryzysowymi a także przekazywanie trudnych informacji członkom rodziny np. po utracie osoby bliskiej.
  • Przygotowany do prowadzenia zawodu mediatora, oraz udzielania wsparcia wykładowcom podczas procedury debriefingu. Bierze udział w merytorycznym przygotowaniu pacjentów standaryzowanych.
  • W wolnym czasie zajmuje się wspinaczką ściankową, wielokrotny uczestnik biegów w tym przeszkodowych. Młodszy instruktor systemu Krav Maga dla dzieci. W chwilach relaksu lubi wędrować leśnymi ścieżkami lub zagłębiać się w dobrej książce.