Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu oraz Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

W dniu 3 listopada 2021 r. w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 dla uczestników Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu oraz Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

Otwarcie uroczystości oraz przywitanie gości poprowadziła Pani prof. dr hab. Jolanta Zalejska-Fiolka w obecności przedstawicieli władz dziekańskich: Pana dr hab. n. med. Macieja Kaźmierskiego oraz Pani prof. dr hab. n. med. Alicji Grzanki.

W ramach inauguracji licealiści mogli wysłuchać specjalnie przygotowanego na tę okazję wykładu wygłoszonego przez Pana dr hab. n. med. Jerzego Jaroszewicza, pt. „COVID-19 – pandemia niezaszczepionych”.

Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym w ramach kształcenia przyszłych adeptów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnicy mogli zobaczyć między innymi sale symulacyjne wysokiej wierności odwzorowujące warunki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Intensywnej Terapii, Sali Operacyjnej, Sali Pediatrycznej, Porodowej, Karetki, jak również sal stomatologicznych.