Wycieczka licealistów z Liceum Ogólnokształcącego w Miejscu Piastowym oraz Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

W dniach 19 oraz 22 marca 2019 roku  Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Miejscu Piastowym oraz Liceum Ogólnokształcącego  w Trzebini.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością Centrum, jego strukturą, metodami wykorzystania technik symulacji w dydaktyce studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego.

Ponadto licealiści zapoznali się z wyposażeniem Centrum: sprzętem medycznym, symulatorami wysokiej wierności oraz możliwościami wykorzystania wirtualnego stołu anatomicznego oraz manekinów stomatologicznych.

Uczniowie wzięli również udział w zajęciach praktycznych tj: osłuchiwali tony serca i szmery oddechowe symulatora pacjenta; mogli dokonać ekstrakcji zębów w sali symulacyjnej stomatologicznej, uczyli się podłączania aparatury (EKG, pulsometru, mierzenia ciśnienia),  a także uczestniczyli w symulacji porodu.

Wycieczki zostały zorganizowane dzięki inicjatywie Ministerstwa Zdrowia.